Logo

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny już jest!

Od 16 czerwca w całej Polsce również na terenie Powiatu Polickiego, pojawiła się możliwość składania wniosków o przyznanie Karty dużej Rodziny!

 

Czym jest Karta Dużej Rodziny i dlaczego warto z niej korzystać?

Karta Dużej Rodziny uprawnia do korzystania z wielu rozmaitych zniżek. Tańsze bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, muzea, przejazdy komunikacją publiczną, a nawet wakacje – to tylko niektóre z ulg, które będą przysługują posiadaczom Karty Dużej Rodziny. Liczba instytucji i firm, które oferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”. Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny”.

 

Komu przysługuje Karta Dużej Rodziny?

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Jest ona wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. 

 

W jaki sposób i gdzie należy ubiegać się o wydanie Karty Dużej rodziny?

Na terenie Powiatu Polickiego wnioski należy składać do wyznaczonej instytucji na terenie gminy (Police, Dobra, Kołbaskowo, Nowe Warpno), odpowiedniej do miejsca zamieszkania.

Kliknij tutaj, aby pobrać wniosek

Instytucje z terenu Powiatu Polickiego odpowiedzialne za przyjmowanie wniosków i wydawanie Kart Dużej rodziny:

Gmina Police:  

Urząd Gminy Police

Ul. Stefana Batorego 3

Pokój: 3 C

Tel.: 91 431 18 30

Gmina Kołbaskowo:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Kołbaskowo 105

Tel.: 91 311 95 92

Gmina Dobra:  

Urząd Gminy Dobra

Ul. Szczecińska 16a

Pokój: 11

Tel.: 91 311 31 77

Gmina Nowe Warpno

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Ul. Kościuszki 3

Tel.: 91 312 97 06

kapital

up

efs